778 009 904

selingerova@psychorelax.cz

Psycholožka, párová terapeutka

PhDr. Jitka Selingerová

Individuální psychoterapie

Ráda se na věci dívám ze širšího pohledu.  Když máte nějaké potíže či problémy, není to záležitost jen psychiky nebo jen těla. Je důležité vnímat další souvislosti – jakou máte práci, jaké vztahy, kde žijete, co jíte atd. Proto mám ráda ájurvédu a její komplexní pohled na život člověka.

Nejvíce pracuji s otázkami. Umím položit správnou otázku ve správný čas a tím přitáhnout pozornost k tomu důležitému, vytáhnout odpověď, o které jste ani nevěděli nebo otevřít dveře nových možností. Vedu terapeutický proces tak, abychom se vždy z rozličných odboček vrátili zpět na cestu vedoucí k aktuálnímu cíli. 

Orientuji se na přítomnost, hledání toho, co funguje a posílení vašich vnitřních zdrojů síly a opory. Když je to ale potřeba, zabrousíme i do dětství pro nalezení či pochopení nefunkčních programů v životě. Můžeme se podívat na vaše sny, inspirační karty či na to jak se má vaše vnitřní dítě. Zkusíme relaxační techniky a imaginaci. Budeme hodně pracovat s myšlenkami, protože to jak se cítíte, je přímo ovlivněno tím, na co myslíte.

"Dobře se zeptat v podstatě znamená odpověď." Robert Johnson

Mohu Vás naučit, jak relaxovat, pracovat s emocemi, odpočívat, naslouchat svému tělu, vnitřnímu hlasu (intuici) a mnoho dalšího, abyste mohli prožívat, co nejvíce pohodových a spokojených dní. Stres, ze svého života nevymažete, ale můžete se naučit, brát ho jako spojence a pomocníka. Najednou pak zjistíte, že Vám lépe fungují vztahy, že jste zdravější, že si více věříte, že je tak všechno nějak zářivější.

Párová terapie

V párové terapii  můžeme společně zvládnout praktické otázky soužití, zlepšit komunikaci, důvěru, zjistit, zda spolu chcete dál být, ale hlavně se podíváme pod povrch až k samotným základům vztahu, abyste si v další krizi už uměli lépe poradit. Nestraním ani jednomu z partnerů. Pokud byste přesto chtěli mít ještě větší pocit vyváženosti mužsko-ženské stránky během konzultace, využijte tým dvou terapeutů. Tuto možnost vám nabízím spolu se svým manželem. Což je někdy velká legrace. Můžete pozorovat, jak to ve vztahu funguje dvěma psychologům. Zjistíte, že i my ve vztahu řešíme podobné věci jako vy. Máme ale navíc odborné know how, které nám pomáhá to lépe ustát a o to se s Vámi podělíme. Více si o párové terapii můžete přečíst na našem blogu.

Každou krizi beru jako obrovskou šanci na změnu. Můžeme své životy nově přeskládat. Něco opustíme, nové naopak vpustíme a ponecháme si jen to, co nám opravdu prospívá. Je na každém z nás, jak ke krizi přistoupíme.

Praxe

  • soukromá psychoterapeutická praxe (2022 – dosud)
  • Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy (2006 – dosud)
  • Středisko výchovné péče (2006)

Vzdělání

  • studium psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy Univerzity v Brně

Kurzy a výcviky

  • psychoterapeutický výcvik SUR, 2012 – 2016, 550 hodin v sebezkušenostním modulu
  • přes 500 hodin dalších kurzů např.: krizová intervence, integrativní psychoterapie, rodinná terapie, práce se stresem, s emocemi a tělem, sebepéče, práce se smrtí a zármutkem, technika TRE, Acces Bars, studium Ajurvédy, terapie tmou, práce s páry

„Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.“

Mahatmá Gándí

Připraveni změnit svůj život?